Komiksy - dyskusja ogólna

Od Garfielda po Sandmana - rozmowy o komiksach drukowanych.

Komiksy - dyskusja ogólna

Postprzez Kot » So paź 13, 2012 8:02 pm

Skoro forum i tak jest martwe, to nie ma co go sztucznie ożywiać zakładając temat dla każdego posta. Zatem "dyskusja ogólna".

Czy jest jakaś dobra recenzja tudzież felieton na temat Watchmen? Chodzi mi głównie o wskazanie nawiązań do różnych ideologii, ewentualną polemikę z Moorem, wszelkie "głębsze" interpretacje.

Jaki komiks był najbliżej Nolanowego Mrocznego Rycerza? Mówię tu zarówno o powadze całości jak i wizerunku Jokera. Czytałem na razie Killing Joke i tego Jokera co go wydali po polsku rok temu. Ten drugi był chyba najbliżej, ale skupił się na wejściu do głowy antagonisty Batmana, a mnie mimo wszystko interesuje raczej ich konflikt - tyle że na tym wyższym poziomie. Pod tym względem Killing Joke był znacznie ciekawszy, ale z kolei czytając go czułem się, jakbym czytał uproszczone Watchmen.
Americans don't like to use unblockables, it is considered not honest. You press a button at the wrong time and hit the other person, you are random, not a top player. You DP Sim's far fierce, it is random and not honest.
Kot

Powrót do Komiksy drukowane