Seriale

O filmach i wszystkim co z nimi związane.

Re: Seriale

Postprzez Footman » Pn lip 20, 2015 3:10 pm

Na pewno w przeciwieństwie do pierwszego sezonu od początku wiedzieli czym chcą być, chociaż w pierwszym sezonie właśnie ta niespodziewana zmiana tonu bardzo mnie urzekła. Widać też, że od początku już nastawiają się na trzaskanie następnych sezonów, pierwszy sezon stanowił zamkniętą całość i gdyby serial skończył się na nim nie miałbym nic przeciwko, w drugim pozostawiali już otwarte wątki, czego osobiście nie lubię, ale takimi prawami się rządzą seriale.
Ogólnie trzyma poziom, chociaż na tę chwilę 1>2. Spoko, że mogliśmy zobaczyć ciemne strony i upadki postaci które w pierwszym sezonie były trochę za jasne, przyjemne meta granie na oczekiwaniach widza (relacja Todda z ambitną borsuczką czy kim ona tam była i tym podobne), jak zwykle świetny humor ukryty w tle. Dobry shit.

Za to w nowym sezonie Orange is the New Black prawie nic się nie dzieje i spoko się to ogląda w wakacje jako taki comfy wypełniacz czasu o prześmiesznych przygodach w więzieniu, ale gdybym nie miał teraz za dużo czasu to pewnie poszłoby w kąt.

A obecnie oglądam sobie powoli Dragon Balla (nie Z, tego pierwszego) z japońskim dubem. Nie przypominam sobie tylu perwertów w moim gag anime.
Ragnarok'n'roll
Footman

Postprzez Traveller » Pn lip 20, 2015 11:50 pm

Footman napisał(a):A obecnie oglądam sobie powoli Dragon Balla (nie Z, tego pierwszego) z japońskim dubem. Nie przypominam sobie tylu perwertów w moim gag anime.

ŚCISK-PYSK
"Głowa do góry. Coś się kończy, coś zaczyna…;-)" - Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, 2015
Traveller
Szybkopalczasty

Postprzez Kot » So lip 25, 2015 2:39 am

Hm ja mam trochę lepszą opinię o 2. Mam wrażenie, że pierwszy sezon jednak skupiał się głównie na stworzeniu świata i postaci, no i przede wszystkim klimatu cynicznego Hollywoodu. A ten wykorzystał to wszystko do opowiedzenia historii skupionej wokół motywu zmiany i podnoszenia się po porażce, co już z automatu czyni dla mnie drugi sezon lepszym od poprzedniego. Może powiem tak - drugi sezon ma dla mnie ogólnie wyższy poziom odcinków, porównywalną ilość zapadających w pamięć wypowiedzi czy momentów, ale jego najlepsze odcinki nie są tak dobre jak najlepsze odcinki 1. Ale reżysersko to uważam, że rozwinęli się niesamowicie.
Americans don't like to use unblockables, it is considered not honest. You press a button at the wrong time and hit the other person, you are random, not a top player. You DP Sim's far fierce, it is random and not honest.
Kot

Postprzez Footman » So lip 25, 2015 11:44 am

Zgadzam się ze wszystkim, z tym, że po prostu wyżej cenie sezon pierwszy za te najlepsze odcinki, niż drugi za ogólnie wyższy poziom.
Ragnarok'n'roll
Footman

Postprzez Aval » Pn sie 10, 2015 8:20 pm

Finał drugiego sezonu True Detective zgwałcił mnie emocjonalnie i sprawił, że miałem ochotę wczołgać się w jakiś kąt, zwinąć w kulkę i płakać.
Obrazek
Aval

Postprzez Mieteq » Wt sie 11, 2015 3:34 pm

Po przedostatnim odcinku można się było wszystkiego spodziewać. Ale też trochę smutłem ma koniec.
Quidquid Latine scribitis, sapientia videtur

eLeC napisał(a):Zloty bronies wbrew pozorom nie są tak tragiczne jak się wydaje - w większości przypadków normalni ludzie, tyle że zamiast nawalania w gierki, malowania figurek, czy siłowni wolą pooglądać kucyki.
Mieteq

Postprzez Morawianin » Cz sie 13, 2015 1:00 am

No, ja na razie obejrzałem przedostatni odcinek i muszę przyznać, że poziom mocno podskoczył. Coś się dzieje, Frank w końcu zrobił coś fajnego, a cała intryga może jeszcze zdąży mnie zainteresować przed końcem, bo przekręty na nieruchomościach nie były dotąd ciekawe.
Obrazek
Morawianin

Postprzez Tap » Cz sie 13, 2015 11:57 am

Zważywszy na zakończenie pierwszego sezonu, spodziewałem się czegoś bardziej optymistycznego. Boli, że
Spoiler:

Z drugiej strony
Spoiler:

Mogli chociaż
Spoiler:

Generalnie pierwszy sezon bardziej trzymał w napięciu. Tu za bardzo postawili na dramat i środek sezonu był dosyć nudny.
"Tak się wżarła w ludzi przeklęta dyscyplina komunistyczna! W obliczu śmierci [zdrajca] krzyknął:
„Za co zabijacie mnie, towarzyszu kapitanie?!”
Nikomu nie wolno ufać!
Nikomu..."
Tap

Postprzez Tap » Pt sie 14, 2015 9:27 pm

Za to nowe odcinki Rick and Morty dalej kopią.
"Tak się wżarła w ludzi przeklęta dyscyplina komunistyczna! W obliczu śmierci [zdrajca] krzyknął:
Nikomu nie wolno ufać!
Nikomu..."
Tap

Postprzez Traveller » Pt sie 14, 2015 10:19 pm

Tap napisał(a):Za to nowe odcinki Rick and Morty dalej kopią.

Friendly reminder, że twórca Rick and Morty popiera morderstwo i przemoc domową (ale nie pedofilię).
"Głowa do góry. Coś się kończy, coś zaczyna…;-)" - Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, 2015
Traveller
Szybkopalczasty

Postprzez Tap » Pt sie 14, 2015 10:28 pm

Spoiler:

kocham <3
Nikomu nie wolno ufać!
Nikomu..."
Tap

Postprzez Kikas » So sie 15, 2015 9:02 am

Traveller napisał(a):
Tap napisał(a):Za to nowe odcinki Rick and Morty dalej kopią.

Friendly reminder, że twórca Rick and Morty popiera morderstwo i przemoc domową (ale nie pedofilię).

O kurwa tak <3
Obrazek
Kikas

Postprzez Aval » Śr wrz 02, 2015 9:20 pm

Narcos- Pablo Escobar, kokaina, Kolumbia, strzelaniny, cycki, tłusty klimacik. Wciąga jak odkurzacz. W jednej z głównych ról Oberyn z Gry o Tron. Podoba mi się, że bohaterowie faktycznie rozmawiają po hiszpańsku a nie tylko z pseudohiszpańskim akcentem. Świetna rzecz, polecam, jest już cały sezon.

Czy Netflix powoli wyrasta na drugie HBO?
Obrazek
Aval

Postprzez Newman » Cz wrz 03, 2015 12:20 am

Obejrzałem pierwszy odcinek. Kurwa zajebiste. Netflix poza ostatnim sezonem HoC pokazuje klasę.
Obrazek
Newman

Postprzez Traveller » So lis 21, 2015 12:25 pm

>inb4 najnowszy sezon South Park to gigantyczna reklama Fractured But Whole
Traveller
Szybkopalczasty

Postprzez Kot » N lis 22, 2015 12:38 am

Dobry slowpoke.
Americans don't like to use unblockables, it is considered not honest. You press a button at the wrong time and hit the other person, you are random, not a top player. You DP Sim's far fierce, it is random and not honest.
Kot

Postprzez Kot » N lip 24, 2016 4:01 pm

Trzeci sezon Bojacka już jest. Napisałem na innym forumku co o nim myślę, to mogę też wkleić tutaj.

Bojack season 3 is incredibly smart. Very varied and creative storytelling ideas, lots of subtlety and incredible ending to every single episode. The amount of writing, voice acting, storyboarding and directing talent that worked on this show is a wonder.

Most people felt the same way about season 1 - didn't like the lighthearted first 3 episodes (which many people found similar to Family Guy, with flashback jokes and characters' nonchalance) and only started getting hooked in around 4, when it started getting a lot more emotional, but simultaneously the jokes are just better written and land more, even if there's less of them.

Season 2 went in that direction, opting for more darker and bittersweet notes, but it follows the same structure as S1 in the sense that it tries to build the threads and relationships in early episodes so that the events of the last 3-4 hit harder, so if you were hoping to ride the momentum from the previous seasons, that's not happening (at least not in a short run).

I wonder what others think about S3 (only read a couple of reddit posts so far). In a sense it's the same "it starts slow but depressing, but only later shit hits the fan" structure, but I found it so different in many ways from the previous seasons because of the afromentioned reasons. And as promised, here's a couple of examples of what I really loved about the season.
Spoiler:
Kot

Postprzez Misza » Wt lip 26, 2016 12:31 pm

Ja jeszcze czekam z obejrzeniem, najpierw może trzeba zrobić rerun S1 i 2. Ale generalnie to nie wiem czemu ludzie tak strasznie narzekali na pierwsze odcinki S1, jak dla mnie już tam było spoko.

Ale ja tam generalnie bardziej oglądam to dla humoru niż dramy, cały plotline to dla mnie tylko ot, tło.

A jak tam opinie o Preacherze? Nie widziałem jeszcze wczorajszego odcinka, ale generalnie... kurwa, AMC jak zwykle spisało się na medal. Wzięli wszystkie najchujowsze elementy komiksu, dowalili niepasujących aktorów (no, oprócz Cassidy i aniołów, ci wg mnie są spoko), rozjebali fabułę i zrobili TWD 2.0 z supermocami zamiast zębi. Obejrzę do końca pierwszy sezon żeby "skończyć" i jak się nie poprawią to do śmieci idzie to - a patrząc na to ile ludzi bierze to z połykiem i prosi o więcej to raczej nadzieji wielkich nie ma. Jasne, komiks też nie był supermądry, ale tam przynajmniej była akcja i napięcie. Tutaj mamy żółty filtr i zdjęcia zakurzonych stołów. 2/10
Obrazek
Misza

Postprzez Aval » Wt lip 26, 2016 7:18 pm

Komiksowego Preachera nie znam i serial jest dla mnie całkiem solidny, taka mocna siódemka. Solidna galeria postaci, fabuła mnie nawet wciągnęła, powolne tempo nie przeszkadza. Kilka klas wyżej od TWD.

Oglądajcie Stranger Things i The Night of.
Obrazek
Aval

Poprzednia strona

Powrót do Ruchome Obrazki